Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. Cyberzaburzenia u dzieci – co powinni wiedzieć rodzice. Domowa profilaktyka cyberuzależnień.

Wykład w formie on-line odbędzie się 14 czerwca b.r. o godz. 18:00.

Prowadzący Mariusz JędrzejkoSpotkanie poprowadzi prof. Mariusz Jędrzejko – pedagog społeczny i specjalny, socjolog. Terapeuta uzależnień w nurcie eklektycznym, ekspert w dziedzinie cyberzaburzeń – twórca pierwszej polskiej klasyfikacji cyberdisorder. Dyrektor Naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej, kieruje radą programową Fundacji Bonum Humanum.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail:

Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Od Freinet’a do Flipped Classroom czyli Edukacja 2.0 dla Bystarzków”.

Wykład w formie on-line odbędzie się 17 maja b.r. o godz. 18:00.

Prowadzący Jacek GralczykSpotkanie poprowadzi Jacek Gralczyk – z wykształcenia pedagog, z wewnętrznej potrzeby animator kulturalny i społeczny. Obecnie aktywny edukator osób dorosłych i moderator sytuacji edukacyjnych takich jak konwenty, seminaria czy konferencje w różnorodnych formatach od klasycznych spotkań po OST, long table, word cafe itp. Współzałożyciel i edukator Instytutu Edukacji Zaangażowanej im. Heleny Radlińskiej.  Wykładowca Collegium Civitas w Warszawie. Trener prowadzący szkolenia w modelu tradycyjnych warsztatów, szkoleń online i edukacji hybrydowej.

Człowiek uczy się z prostej ciekawości świata lub w jakimś bliżej określonym celu. Człowiek uczy się z własnej woli lub zmuszony przez innych ludzi lub okoliczności. Człowiek uczy się przez całe życie czy tego chce czy nie, bo taka jest jego natura i nie ma na to wpływu. To, na co może mieć wpływ, to świadomy wybór celów i narzędzi edukacji. Każda epoka ludzkości przynosi nowe rozwiązania i wykorzystuje nowe możliwości… ale czy po tych tysiącach lat poszukiwań można wymyślić jeszcze coś prawdziwie oryginalnego w edukacji? Porozmawiajmy o tym wspólnie. Zapraszam 17 maja o godz. 18.00 na spotkanie w ramach Wszechnicy Edukacyjnej Targówek. Do zobaczenia – Jacek Gralczyk

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail:

Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Samosterowność, czyli jak przygotować dziecko do prowadzenia dobrego życia teraz i w przyszłości”.

Wykład w formie on-line odbędzie się 19 kwietnia b.r. o godz. 18:00.

Nina GralczykSpotkanie poprowadzi Nina Gralczyk – nauczycielka języka polskiego w szkole średniej, edukatorka, trenerka procesu wspomagania w oświacie, prowadzi szkolenia w zakresie neurodydaktyki, kompetencji kluczowych, TIK, przywództwa w oświacie, edukacji konwergencyjnej. Współpracuje z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Cognitus w Warszawie w zakresie szkoleń i doradztwa, prezeska Fundacji ANKRA.

• Dlaczego wychowanie do efektywnej samosterowności powinno być jednym z głównych celów edukacyjnych?
  • Jak tworzyć środowisko edukacyjne sprzyjające rozwojowi poczucia wpływu?
  • W jaki sposób relacje uczeń – nauczyciel – rodzic kształtują struktury neurobiologiczne dziecka, umożliwiając lub utrudniając rozwój samosterowności?
  • Jak sprawić, by dzieci w przyszłości potrafiły budować lepszą jakość świata i potrafiły wpływać na jakość swojego życia.

Zapraszam na wykład dotyczący neurobiologicznych, psychologicznych i społecznych aspektów samosterowności.

Nina Gralczyk

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 16 kwietnia b.r.

Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Uczeń i jego relacje w zdalnej edukacji.

Jacek PyżalskiWykład w formie on-line odbędzie się 25 stycznia b.r. o godz. 18:00.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Jacek Pyżalski – adiunkt na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi –  w Krajowym Centrum Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy. Mediator sądowy, autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert w zakresie edukacji medialnej. Członek Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej.

Podczas wykładu przyjrzymy się - na podstawie wyników dużych badań w czasie pandemii (zdalne nauczanie.org - badania uczniów, rodziców i nauczycieli) – temu, jak zmieniły się relacje uczniów w czasie edukacji zdalnej. Zajmiemy się także związkami jakości tych relacji ze zdrowiem psychicznym młodych ludzi. Przeanalizujemy rozwiązania, jakie możemy stosować w czasie edukacji zdalnej, żeby zadbać o relacje i zdrowie psychiczne młodych ludzi.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 22 stycznia b.r.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 11 grudnia b.r.